Turistické zajímavosti

Janov nad Nisou

Bobová dráha v Janově nad Nisou je skvělou atrakcí a vzrušujícím zážitkem pro návštěvníky všech věkových kategorií. Ideální umístění, netradiční sportovní vyžití, skvělá samoobslužná gastronomie či třeba dětský koutek činí z bobové dráhy zajímavý celoroční cíl rodinných nebo školních výletů. Letní otevírací doba je od 10 do 22 hodin, v zimě pak do 18 hodin.

Rozhledna Černá studnice

U obce Maršovice, nedaleko Jablonce nad Nisou stojí 26 m vysoká žulová rozhledna, která byla postavena v letech 1904-5. Její součástí je i turistická chata. Z vrcholu rozhledny je krásný pohled nejen na Jablonec a liberecký Ještěd, ale i na Jizerské hory a vzdálenější Krkonoše. Rozhledna Černá studnice je oblíbeným výletním místem.

Liberec

Ještěd - nejvyšší hora Ještědského hřbetu (1012 m.n.m.). Odedávna je považován za jednu z hlavních dominant severních Čech a za symbol města Liberec, rozprostírajívrcholu hory Ještěd se otvírá neomezený pohled na všechny světové strany.
V zimní sezóně nabízí Ještěd nový skiareál – 1 velká kabinová lanovka, 3 sedačkové lanovky, 5 moderních vleků, 13 km sjezdových tratí různých obtížností a snowpark. Sjezdové tratě jsou vhodné pro rodiny s dětmi, ale také pro velmi zkušené a náročné lyžaře. Dále tady najdete středisko skokanských můstků.
V letní sezóně se dají podnikat výlety do krásného okolí Jizerských hor. Je zde velké množství značených turistických a cyklistických tras.cího se pod ním.

ZOO Liberec - je nejstarší zahradou na historickém území Československa. Chová přes 170 druhů zvířat o celkovém počtu více než 1000 jedinců.
Pouze v ZOO Liberec můžete spatřit největší chovnou skupinu šimpanzů v České republice, bílou formu tygra indického a největší chovnou skupinu osla somálského.

Botanická zahrada - moderně pojatá expozice, která vás zavede do světa známých i neznámých rostlin.
Liberecká botanická zahrada se skládá z 9 pavilonů, ve kterých můžete obdivovat masožravé rostliny, orchideje, kamélie, kapradiny, australskou flóru, kaktusy rostoucí hlavou dolů, pavilon akvárií a terárií a mnoho dalších vzácných rostlin.
Přístup do komplexu botanické zahrady je pojat jako prosklený tunel vedoucí velkým akváriem, který nabízí nevšední pohled na ryby plovoucí nad hlavou návštěvníka.

 

RYBÁŘSKÁ BAŠTA, Josefa Hory 4255/3, 466 01 Jablonec nad Nisou
tel.: +420 483 705 194 | GSM: +420 602 659 792
E-mail: pension@rybarskabasta.cz